خرید و دانلود فصل دوم پایان نامه انواع جرم و مفهوم فضای سایبر با فرمت docx در قالب 23 صفحه ورد بصورت کامل و جامع با قابلیت ویرایش

 

 

 

فضای سایبرنتیکی را می توان به یک سرزمین مجازی دارای زندگی های مجازی و جامعه های تشبیه کرد،چرا که زندگی ها و جامعه ها با همان درجه از واقعیت فیزیکی جامعه های واقعی وجود ندارند.با حضور فضای سایبرنتیک ،مجازی جایگزین واقعی می شود و با اینکه گونه ای  موجودیت فیزیکی در فضای سایبرنتیک وجود دارد ،اما ماهیت فیزیکی آن خلق شده است.مجازی واژه است که برای نامیدن و خلق انواع آشنای فضای فیزیکی در فضای سایبرنتیک به کار می رود.(Jordan,2001:1)

 

 


فضای سایبر را نمی‌توان تنها یک" بزرگ شاهراه اطلاعاتی" ساده دانست. تجربه‌ی ذهنی ما در فضای مجازی با تجربه ذهنی ما زمانی که بی هیچ هدف و ارزشی خیال‌بافی می‌کنیم، کاملاً متفاوت است. در واقع همانگونه که علم روانشناسی خواب شبانه را برای حفظ سلامتی، توسعه‌ی عاطفی و رشد شخصیت یک فرد ضروری می‌داند، این فضای مجازی هم بیش از هر چیز دیگری در خدمت روان انسان است. زیرا مرزهای بین واقعیت‌های آگاهانه و ناآگاهانه را به هم نزدیک کرده است و می‌تواند درباره‌ی معنای "واقعیت" چیز‌هایی به ما بگوید.
 

 

 

فهرست مطالب

مروری بر مفهوم فضای سایبر     

مروری بر مفهوم جرم   

مروری بر مفهوم جرم از دیدگاه جامعه شناسی  

مروری بر مفهوم جرم از دیدگاه حقوقدانان   

مروری بر مفهوم جرم سایبری   

مروری بر مفهوم حریم خصوصی    

مروری بر مفهوم امنیت     

ابعاد و سطوح امنيت       

امنیت اجتماعی   

مروری بر مفهوم احساس امنیت

منابع